Autor:

admin

Utworzono:

13.09.2015

Lepsza przez cały mecz i praktycznie niedopuszczająca do głosu gospodarzy Gwiazda wygrywa w Czyżowicach 2:1 po golach Wojciecha Oślizło i Grzegorza Porwoła 2:1!

Pierwsza połowa zdecydowanie nie była najlepszą w wykonaniu obu drużyn - Gwiazda zagroziła tylko raz bramce lidera, iedy Mateusz Woźnica głową trafił w poprzeczkę, a dobijający Wojciech Oślizło nie zdołał zmieścić piłki w siatce, z kolei gospodarze nie zmuszali do prawie żadnej aktywności Pawła Lajdę. Dopiero chwilę przed końcowym gwizdkiem Mateusz Łozowski świetnie przedarł się prawą stroną i dośrodkował wprost na nogę nadbiegającego Wojciecha Oślizło, który nie miał problemów ze zdobyciem gola "do szatni".

Druga odsłona toczyła się już pod zdecydowane dyktando Gwiazdy, a przewaga została udokumentowana w 69. minucie, gdy dośrodkowanie Przemysława Popka z rzutu rożnego głową na gola zamienił niezawodny w takich sytuacjach Grzegorz Porwoł. Po zdobyciu drugiej bramki gra zdecydowanie się zaostrzyła, sędziowie zaczynali mieć problemy z zapanowaniem nad sytuacją,a podrażniony Naprzód coraz częściej zaczął znajdywać drogę w pole karne skrzyszowian, w bramce bezbłędny był jednak Lajda. Czyżowice gola zdobyły pod sam koniec spotkania, co spowodowało nerwową, acz zakończoną happy endem końcówkę.

Mecz wlał sporo nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie dwóch kolejnych trudnych derbowych meczów - Gwiazda wciąż występującw niekompletnym składzie(nie grali Piotr Dudek iBartosz Hudek) na boisku lidera zaprezentowała momentami świetny futbol, pozwalając optymistycznie czekać na kolejny mecz, tym razem z nowym liderem tabeli - Polonią Łaziska, już w następną sobotę o godzinie 16 w Skrzyszowie.