Trampkarze mistrzem jesieni

Po rundzie jesiennej rozgrywek piłki nożnej raciborskiego podokręgu, w kategorii trampkarzy C1, zespół Górnika Pszów zakończył na pozycji lidera w tabeli. W ośmiu meczach nie zaznał goryczy porażki, tylko jednokrotnie remisując wyjazdowy mecz w stosunku 2:2 z LKS Buk Rudy. Pszowscy trampkarze, nieubłaganie dominowali w jesiennej rundzie, zdobywając w ośmiu spotkaniach 22 punkty i stosunek bramek 65:12. By uzmysłowić ogromną przewagę młodych pszowików, nad resztą zespołów, wystarczy przytoczyć uzyskane wyniki, a to wygrane: 12:1 z Ocicami Racibórz, 8:2 z Naprzodem Zawada, 13:1 z LKS Górki Śl., 6:3 z LKS Cyprzanów 9:0 z LKS Zabełków i w ostatnim meczu – na szczycie – z zajmującą drugie miejsce w tabeli, Przyszłością Rogów 3:2. Jedno spotkanie, z LKS Studzienna zostało zweryfikowane jak walkower dla pszowskiej drużyny.

Kadra trampkarzy Górnika Pszów:

Jan Granieczny, Patryk Makulik, Daniel Skórecki, Mateusz Kabut, Kamil Durmowicz, Kamil Głuchaczka, Kacper Hermyt, Robert Szpak, Fabian Janeta, Grzegorz Achtelik, Mariusz Mucek, Daniel Klepacki, Łukasz Hajto, Oskar Kusiak, Mateusz Hamala, Kamil Mertka, Filip Rupnik, Sebastian Warzecha, Bartosz Sacha. Trener: Tomasz Gajewski.

Łupem bramkowym podzielili się: 23 - Bartosz Sacha, 9 - Oskar Kusiak i Łukasz Hajto, 8 - Mateusz Hamala, 4 - Sebastian Warzecha, 3 - Robert Szpak, Fabian Janeta i Kacper Hermyt, po jednej bramce zdobyli Daniel Klepacki, Mariusz Mucek i Filip Rupnik.

Wyśmienite wyniki drużyn młodzieżowych Górnika Pszów, uzyskiwane od wielu lat, można spokojnie zdefiniować jako standart. Od wielu sezonów, tradycyjnie podopieczni Tomasza Gajewskiego przewodzą w rozgrywkach na swoich szczeblach wiekowych.