Oficjalnie: Klasa C

Górnik Pszów w C-klasie.

Zarząd klubu TS Górnik, poinformował naszą gazetę „Pszowik“, że pszowski zespół rozpocznie następny sezon na poziomie klasy C. Wraz z pszowikami B-klasę musiały opuścić cztery inne drużyny, a to LKS Cyprzanów, KS Kuźnia Raciborska, oraz LKS Adamowice i LKS Zwonowice.

Degradacja Górnika została spowodowana, prawdopodobnie poprzez rezygnację innych klubów z raciborszczyzny, z powodów finansowych, a które występowały w ubiegłym sezonie w ligach wyższych.

Jednakże pszowski Górnik zasłużenie spadł do najniższej piłkarskiej ligi rozgrywkowej. Sezon jesienny Górnik ukończył na 12-tym miejscu z dorobkiem 18. punktów i stosunkiem bramek 26:30.

Najlepszym strzelcem na jesień, był z ośmioma bramkami na koncie – Szymon Ostrzołek. Tenże jednak w okresie zimowym został wypożyczony do LKS Tworków. Runda rewanżowa była jednak jedną wielką katastrofą. W 15-stu meczach „wywalczono“ zaledwie 7 punktów(!) i uzyskano minusowy stosunek bramek 21:47. Na wiosnę prawie połowę bramek (10) dla Pszowa zdobył Dawid Bugiel (na zdjęciu). Lista strzelców sezonu 2021/2022 wygląda następująco: Dawid Bugiel – 12, Jakub Kirszniak – 11, Szymon Ostrzołek – 8, Marcin Koczy – 5, Sebastian Gawlik – 3, Adel Denbri i Dariusz Kłoska po 2, oraz Bartosz Sacha, Dawid Kołat, Patryk Romanowski i Michał Kabut po jednej.