Górnik Pszów - Tempo Paniówki 2:1

Górnik Pszów - Tempo Paniówki  2:1

Górnik Pszów - Tempo Paniówki  2:1 (1:0)

Bramki dla Pszowa: Grasman, Blaszczyk

10 października, w Pszowie goszczono drużynę Tempa Paniówki (dzielnica gminy Gierałtowice z powiatu gliwickiego). Górnik znowu mecz rozpoczął silnym uderzeniem. Jeszcze dobrze nie przebrzmiał pierwszy gwizdek sędziego rozpoczynający spotkanie, a już po perfekcyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki przeciwnika, głową skierował Krzysztof "Blacha" Blaszczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Pszowa, choć Górnik przez pierwsze 45 minut był drużyną dyktującą wydarzenia na boisku. Goście stworzyli wprawdzie kilka sytuacji podbramkowych, ale jednak nie byly one wielkim zagrożeniem dla bramkarza Górnika. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości na bramkę Artura Daszka. Zespół Tempa Paniówki za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania wyniku, ale bramkę w tym czasie zdobył Górnik Pszów. Paweł Grabiec, chytrze podał piłkę do Zbigniewa Grasmana, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w siatce przeciwników. Pilkarze gości dalej atakowali, ale pszowiki dobrze bronili dostępu do swojej bramki, wyprowadzajac momentami groźne kontry. Dopiero w doliczonym czasie, bezposrednio z rzutu wolnego, goście zdobyli gola na 2:1. Górnik także miał okazję, by podwyższyć stan meczu na 3:1, jednak strzał był za słaby, by pokonać bramkarza Tempa.

Trzy punkty wywalczone na własnym terenie pozwoliły Górnmikowi opuścić strefę zagrożenia w tabeli ligi okręgowej.

Górnik w meczu z Tempo Paniówki wystąpił w składzie: Artur Daszek - Tobiasz Zając, Bartosz Ochyj, Jacek Kwiatoń, Wojciech Frycz - Mateusz Reś, Krzysztof "Blacha" Blaszczyk, Marcin Wegrzyk - Zbigniew Grasman, Paweł Grabiec, Artur Sobala. Trener: Marek Powiecko.